Špinatų galia saulės elementams

Popeye naudoja špinatus savo raumenų valdymui. Dabar mokslininkai ieško špinatų kaip elektros energijos gamybos šaltinį.

Saulės elementas saulės šviesą paverčia elektra. Dauguma jų šiandien yra pagamintos iš medžiagos, vadinamos siliciu. Vietoj to naujasis prietaisas naudoja špinatų ir vadinamos bakterijos baltymus Rhodobacter sphaeroides .

Norėdami sukurti saulės elementą, Kembridžo Masačusetso technologijos instituto biologų ir chemikų komanda ekstrahavo tam tikrus šviesai jautrius baltymus iš špinatų ir bakterijų. Jie įdėjo apie 2 milijardus šių baltymų ant stiklo. Jie sukūrė baltymus, įterpdami juos į specialią sistemą, kuri atrodo ir veikia kaip ląstelių membrana.

Tuomet mokslininkai surinko baltymų sluoksnį tarp kitų medžiagų, vadinamų puslaidininkiais, sluoksnių. Šios kitos medžiagos turi elektros energiją. Tada mokslininkai apšvietė tam tikrą šviesos tipą. Baltymai absorbavo šviesą ir per puslaidininkį elektronus išsiuntė į elektrodą. Ši veikla sukėlė elektros srovę.

Šiuo ankstyvuoju tyrimo etapu špinatų ląstelė nėra pakankamai efektyvi, kad būtų naudinga. Norėdami pagerinti saulės elementus, mokslininkai nori į vieną prietaisą užklijuoti daugiau baltymų. Jie taip pat nori, kad saulės elementai ilgai išliktų aktyvūs. Viena viltis yra ta, kad baltymų pagrindu pagamintos saulės baterijos gali patys atsigauti, kaip ir gyvi augalai, kurie laikui bėgant pakeičia savo baltymus.

Jei visa tai išsiskirs, gali būti naujas būdas sunaudoti saulės energiją. Vietoj to, kad valgytumėte špinatus, galite pasikliauti žalios spalvos, kad galėtumėte valdyti televizorių. E. Sohn

Maitinimo žodžiai

bakterijos (pl. bakterijos) Vieno ląstelės organizmas. Jie gyvena beveik visur Žemėje, nuo jūros dugno iki augalų ir gyvūnų.

biologija Gyvų dalykų tyrimas. Mokslininkai, kurie juos tiria, yra žinomi kaip biologai .

ląstelę Mažiausias struktūrinis ir funkcinis organizmo vienetas. Paprastai per mažas, kad matytumėte be akių, jis susideda iš vandeninio skysčio, apsupto membrana arba siena. Priklausomai nuo jų dydžio, gyvūnai yra pagaminti iš bet kur nuo tūkstančių iki trilijonų ląstelių. Dauguma organizmų, tokių kaip mielės, pelėsiai, bakterijos ir kai kurios dumbliai, susideda tik iš vienos ląstelės.

ląstelės membrana Struktūra, kuri atskiria langelio vidų nuo jos išorės. Kai kurioms dalelėms leidžiama praeiti per membraną.

elektros srovė Elektrinio įkrovimo srautas - elektra - paprastai iš neigiamo krūvio dalelių, vadinamų elektronais, judėjimo.

elektros energijos Įkrovos srautas, paprastai iš neigiamo krūvio dalelių, vadinamų elektronais, judėjimo.

elektrodas Prietaisas, kuris vykdo elektros energiją ir yra naudojamas kontaktuoti su ne metaline elektros grandinės dalimi, arba kuris kontaktuoja su kažkuo, per kurį vyksta elektros signalas. (elektronikoje) Puslaidininkinio įtaiso dalis (pvz., tranzistorius), kuri išskiria arba renka elektronus ar skyles arba gali kontroliuoti jų judėjimą.

elektronas Negatyviai įkrauta dalelė, paprastai randama orbitoje, esančioje išoriniuose atomo regionuose; taip pat elektros energijos vežėjas kietosiose medžiagose.

membrana Užtvaras, kuris blokuoja kai kurių medžiagų judėjimą (arba srautą), priklausomai nuo jų dydžio ar kitų savybių. Membranos yra neatskiriama filtravimo sistemų dalis. Daugelis tarnauja tą pačią funkciją kaip ir kūno ląstelių ar organų išorinis padengimas.

raumenys Audinio tipas, naudojamas judesiams gaminti, sudarant ląsteles, vadinamas raumenų skaidulomis. Raumenys yra daug baltymų, todėl grobio rūšys siekia grobio, kuriame yra daug šio audinio.

baltymas Junginys, pagamintas iš vienos arba daugiau ilgų aminorūgščių grandinių. Baltymai yra esminė visų gyvų organizmų dalis. Jie sudaro gyvų ląstelių, raumenų ir audinių pagrindą; jie taip pat atlieka darbą ląstelių viduje. Tarp geriau žinomų, savarankiškų baltymų yra hemoglobinas (kraujyje) ir antikūnai (taip pat ir kraujyje), kurie bando kovoti su infekcijomis. Vaistai dažnai veikia užkabinant ant baltymų.

puslaidininkių Medžiaga, kuri kartais vykdo elektros energiją. Puslaidininkiai yra svarbios kompiuterinių lustų ir tam tikrų naujų elektroninių technologijų, pvz., Šviesos diodų, dalys.

silicio Nemetalinis puslaidininkinis elementas, naudojamas elektroninėms grandinėms gaminti. Grynas silicis yra blizgaus, tamsiai pilkos kristalinės formos ir beformų miltelių pavidalu.

saulės elementas Prietaisas, kuris saulės energiją paverčia elektra.

technologijos Mokslinių žinių taikymas praktiniais tikslais, ypač pramonėje, arba prietaisų, procesų ir sistemų, kurios atsiranda dėl šių pastangų, taikymas.