„Smart“ siūlai stebi gijimą

Po to, kai gydytojas susiuvinėja žnyplėmis ar kitaip, žaizda paprastai tampa tvarsčiu. Bet tai padengia žaizdos vaizdą, kai jis išgydo. Ir tai gali būti problema, jei gash užsikrečia. Problema gali nepavykti, kai reikia gydymo. Dabar mokslininkai sukūrė „protingus“ siūlus, kurie gali įspėti globėjus, kai atsiranda problemų. Ateities versijos gali netgi pristatyti vaistus, kad padėtų susiūtų žaizdų gijimui.

Siūlai yra siūlai, naudojami uždaryti žaizdą. Jie yra gana žemos technologijos. Daugeliu atvejų jie gaminami iš natūralių medžiagų, tokių kaip medvilnė arba šilkas. Kitose šalyse jie pagaminti iš plastiko. Kai kurie netgi pagaminti iš medžiagų, kurios ilgainiui tirpsta organizme. (Šiems asmenims nereikia grįžti, kad gydytojas juos išrašytų.) Nepaisant to, ką jie pagamino, jų tikslas yra tas pats. Jie kartu turi dideles žaizdas ar pjūvius, kad jie galėtų išgydyti.

Tačiau kartais žaizdos neišgydo tinkamai. Audiniai gali išsipūsti ir išsipūsti, todėl siūlės sugriežtinamos. Tai gali sukurti bjaurų randą. Arba žaizda gali užsikrėsti. Tai sukelia audinio paraudimą ir pašildymą. Jei šie dalykai nesukelia skausmo, infekcija gali paslėpti, nes ji sukelia pavojingą laipsnį po gausiu tvarsčiu, sako Sameer Sonkusale. Jis yra elektros inžinierius Tufto universitete Medforde, Masėje, taigi jis ir jo komandos nariai suprato būdą paversti siūlus į jutiklius. Šie specialūs dygsniai gali pranešti, kas vyksta po tvarsčiu. Jie netgi gali išsiųsti sveikatos siuntas iš kūno.

Svarbiausia, kad siuvimas taptų „protingas“, sako Sonkusale. Paprastai gija ne paprastai. Taigi, tyrėjai padengė medvilnės siūlą su laidine medžiaga. Kai kurios dangos gali suvokti audinių tempimą. Tai gali reikšti patinimą. Kitais atvejais dangos gali išmatuoti jų patekusio audinio pH arba rūgštingumą. PH pokyčiai gali reikšti, kad infekcija vystosi. Komanda kartais pridėjo mažus jutiklius, skirtus kūno temperatūrai matuoti. Jie aptinka, kai žaizda įšyla, signalizuodama apie alaus infekciją.

smart sutures

Spalvotas tirpalas (atstovaujantis vaistui pririštam skysčiui) buvo nudažytas kairiajame „protingo siuvimo“ gale. Jis greitai mirksi visame sriegyje, apačioje į viršų. Šis procesas gali padėti gydytojams pristatyti vaistus į gydomąją žaizdą.Mostafalu et al / Microsystems & Nanoengineering 2016

Kadangi bet kuris iš šių bruožų keičiasi - ruožas, temperatūra arba pH - pasikeis elektrinis atsparumas siūlės. Tai, savo ruožtu, turės įtakos elektros srovės kiekiui, kurį siuvimas gali atlikti, paaiškina Sonkusale. Bet kokius pasipriešinimo pokyčius galima stebėti laikrodžiu panašiu prietaisu. Į siuvimo įtaisą siunčiama maža elektros srovė. Jis gali būti dėvėtas ant rankos arba pritvirtintas prie drabužių. Tada prietaisas gali siųsti duomenis apie tai, ką jis sužino iš žaizdos belaidžiu būdu prie netoliese esančio išmaniojo telefono ar kompiuterio įrašymui ir analizei atlikti.

Mokslininkai aprašė savo protingas siūles internete liepos 18 d „Microsystems & Nanoengineering“ .

Komanda sukūrė įdomų būdą įterpti jutiklius tiesiai į paciento odą, sako John Rogers. Jis yra medžiagos mokslininkas Šiaurės vakarų universitete Evanstone, Ill. (Medžiagų mokslininkas gali kurti naujas medžiagas arba analizuoti esamas medžiagas.) Tokia biologiškai integruota arba įmontuota į kūną elektronika gali rinkti duomenis tiksliau nei nešiojami kaip treniruokliai, jis pažymi.

Vieną dieną, sako Sonkusale, sumanūs siūlai gali būti pritaikyti stebėti kraujo baltymus, kurie rodo gydymą. Arba jie gali stebėti cukraus kiekį kraujyje žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu.

Gydytojai gali net pasinaudoti susiuvimo siūlais kapiliarinis Veiksmas , Paaiškina Sonkusale. Tai yra gebėjimas skleisti skysčius iš vienos vietos į kitą. (Tai yra principas, pagal kurį išlydytas vaškas patenka į žvakės dygliuką, link jo liepsnos.) Naudodamiesi šiuo nudegimu, siūlai gali išnešti narkotikų pririštus skysčius iš kūno į žaizdą. Tokie vaistai gali kovoti su infekcija arba kitaip padėti žaizdai išgydyti greičiau.

Maitinimo žodžiai

cukraus kiekis kraujyje Kūnas cirkuliuoja gliukozę, paprasto cukraus rūšį, kraujyje kūno audiniuose, kur jis naudojamas kaip kuras. Kūnas išskiria šį paprastą cukrų iš cukraus ir krakmolo skilimo. Tačiau kai kurios ligos, ypač diabetas, gali leisti nesveikai koncentruoti cukrų kraujyje.

kapiliarinis Veiksmas Tai jėga, kuri reguliuoja skysčio judėjimą išilgai kieto paviršiaus. Kadangi skysčio molekulės yra pritrauktos į paviršių ir vienas kitą, jos gali viena kitą traukti. Kapiliarinis veiksmas paaiškina, kaip kempinės nudegina skysčius.

diabetas Liga, kai organizmas per mažai hormono insulino (žinomas kaip 1 tipo liga) arba ignoruoja per daug insulino, kai jis yra (žinomas kaip 2 tipo diabetas).

elektrinis atsparumas Elektros laidžios medžiagos polinkis priešintis srovės perėjimui per ją. Šis pasipriešinimas (paprastai matuojamas vienetais, vadinamais omais) konvertuos dalį elektros energijos į šilumą.

elektros srovė Įkrovos srautas, vadinamas elektra, paprastai iš neigiamo krūvio dalelių, vadinamų elektronais, judėjimo.

elektros inžinierius Inžinierius, kuris projektuoja, stato ar analizuoja elektros įrangą.

elektros energijos Įkrovos srautas, paprastai iš neigiamo krūvio dalelių, vadinamų elektronais, judėjimo.

elektronika Prietaisai, kurie maitinami elektros energija, bet kurių savybes kontroliuoja puslaidininkiai arba kita grandinė, kuri persijungia arba įsijungia į elektros krūvį.

inžinierius Asmuo, kuris naudoja mokslus problemų sprendimui. Kaip veiksmažodis, inžinierius reiškia sukurti prietaisą, medžiagą ar procesą, kuris išspręstų tam tikrą problemą ar nepatenkintą poreikį.

pjūvis (v. į pjovimą) Supjaustyti su tam tikru ašmenų objektu arba ženklu, supjaustytu į tam tikrą medžiagą. Chirurgai, pavyzdžiui, naudoja skalpelius, kad pjūviai per odą ir raumenis pasiektų vidaus organus.

infekcija Liga, kuri gali plisti iš vieno organizmo į kitą.

medžiagų mokslas Tyrimas, kaip medžiagos atominė ir molekulinė struktūra yra susijusi su visomis jo savybėmis. Medžiagų mokslininkai gali kurti naujas medžiagas arba analizuoti esamas. Jų analizė apie medžiagos bendrąsias savybes (pvz., Tankį, stiprumą ir lydymosi temperatūrą) gali padėti inžinieriams ir kitiems tyrėjams pasirinkti medžiagas, kurios geriausiai tinka naujai programai.

pH Tirpalo rūgštingumo matas. PH 7 yra visiškai neutralus. Rūgščių pH yra mažesnis nei 7; kuo toliau nuo 7, tuo stipresnė rūgštis. Šarminių tirpalų, vadinamų bazėmis, pH yra didesnis nei 7; vėl, tuo toliau, 7, tuo stipresnė bazė.

baltymų Junginiai, pagaminti iš vienos ar daugiau ilgų aminorūgščių grandinių. Baltymai yra esminė visų gyvų organizmų dalis. Jie sudaro gyvų ląstelių, raumenų ir audinių pagrindą; jie taip pat atlieka darbą ląstelių viduje. Hemoglobino kiekis kraujyje ir antikūnai, bandantys kovoti su infekcijomis, yra vieni iš labiau žinomų, savarankiškų baltymų. Vaistai dažnai veikia užkabinant ant baltymų.

jutiklis Įrenginys, kuris renka informaciją apie fizines ar chemines sąlygas, pvz., Temperatūrą, barometrinį slėgį, druskingumą, drėgmę, pH, šviesos intensyvumą arba spinduliuotę, ir saugo arba perduoda šią informaciją. Mokslininkai ir inžinieriai dažnai remiasi jutikliais, kad informuotų juos apie sąlygas, kurios laikui bėgant gali keistis ar toli, kur tyrėjas gali juos išmatuoti tiesiogiai.

šilkas Puikus, stiprus, minkštas pluoštas, kurį sukelia įvairūs gyvūnai, pavyzdžiui, šilkaverpiai ir daugelis kitų vikšrų, audėjų skruzdžių, caddis skristi ir - tikrieji menininkai - vorai.

išmanusis telefonas Mobilusis (mobilusis) telefonas, galintis atlikti daugybę funkcijų, įskaitant informacijos paiešką internete.

siūlai Dygsnio arba siūlių eilė, sujungianti žaizdos ar chirurginio pjūvio kraštus.

audinių Bet kuri iš skirtingų rūšių medžiagų, sudarytų iš ląstelių, sudarančių gyvūnus, augalus ar grybus. Ląstelės, veikiančios audiniuose, veikia kaip vienetas, kuris atlieka tam tikrą funkciją gyvuose organizmuose. Pavyzdžiui, įvairūs žmogaus kūno organai dažnai gaminami iš įvairių rūšių audinių. Ir smegenų audinys labai skirsis nuo kaulų ar širdies audinių.

bruožas Tai būdingas bruožas. (genetika) Kokybė arba charakteristika, kurią galima paveldėti.