Botnetų kilimas

Sausio mėnesį vienas užsikrėtusių, prijungtų mašinų klasteris užpuolė tris didžiausius bankus Nyderlanduose. Išpuolis susilpnino kompiuterines sistemas ir paliko klientams abejones dėl savo pinigų. Vasario mėn. Kompiuterių programuotojų, vadinamų „Github“, tinklapis buvo išjungtas dešimčių tūkstančių įrenginių tinklu. Gegužės mėn. Užpuolė Danijos viešąją traukinių sistemą. Jos bilietų pardavimo programos nustojo veikti.

Tai buvo tik pirmąjį pusmetį. Užkrėstų prietaisų armijos, sukėlusios visą šią žalą, yra žinomos kaip robotų tinklai, arba tiesiog „botnetai“. Šie išpuoliai įvyksta internete, internetu. Ir kompiuteriniai kaltininkai ne visi priklausė nusikaltėliams. Daugelis jų buvo įprastų žmonių nuosavybės teise priklausantys, bet įsilaužėliai. Hackers daugiau nei dešimtmetį kibernetiniuose tinkluose naudoja botnetus. Dabar botneto armijos tampa vis didesnės, protingesnės ir žalingesnės.

a photo of a person using their laptop (apparently unaware of a botnet threat)

„Botnets“ gali naudoti kompiuterį ar išmanųjį įrenginį, kai vartotojas nežino, kad jis buvo nulaužtas.Wavebreakmedia / iStockphoto

2018 metai botnetams tikrai buvo blogi metai. Taigi buvo 2017 m. Ir 2016 m. Ir prieš keletą metų. Daugiau nei dešimtmetį botnetai padėjo įsilaužėliams nusikaltimus. Jie pavogė tapatybę ir pinigus. Jie užpuolė traukinius ir bankus. Jie sukėlė milijonus dolerių žalos.

Kai kurie botnetai gali kelerius metus susidaryti problemų, nesant jų aptikimo, sako Adrian Dabrowski. Jis studijuoja kompiuterių saugumą Vienoje, Austrijoje. Ekspertai mano, kad didžiausi botnetai gali perimti dešimtys milijonų mašinų. Dabrowskis sako, kad šių kenksmingų armijų problema 2019 m. Neišnyks. Iš tiesų, tai greičiausiai pablogės.

„Yra daug, ką galite padaryti su 100 000 užkrėstų kompiuterių“, - sako Jody Westby. Ji yra saugumo ekspertė Vašingtone. Galbūt tai labiausiai stebina tai, kad jų savininkai nežino, kad jie turi zombius. Naudotojas, sako Westby, turi mažai žinių. Prietaisas gali tiesiog paleisti šiek tiek lėčiau. Dažniausiai „botnet“ priklauso „visiems, kurie nežino, kad jų kompiuteriai yra užsikrėtę“, - sako Westby.

Ir kiekvienas išmanusis telefonas, planšetinis kompiuteris, nešiojamas kompiuteris ir įtaisas, jungiantis prie interneto, kelia grėsmę.

Susipažinkite su zombiais

„Botnet“ gali būti kompiuteriai, fotoaparatai ir maršrutizatoriai. Arba jie gali būti ir kiti internetiniai įrenginiai, pvz., Saugumo kameros ar žaislai. Bet koks elektroninis įrenginys, jungiantis prie interneto, yra pažeidžiamas. Ji tiesiog turi turėti galimybę paleisti kompiuterio programą, žinomą kaip kenkėjiškų programų. Ši programa paverčia kompiuterius į zombius. Tai reiškia, kad tai verčia tuos kompiuterius daryti bet kokius įsilaužėjus.

a photo of a newspaper headline reading in part "cyber attack"

Hakeriai gali sukelti klaidą kibernetinėje erdvėje, nes vartotojai gali nežinodami įdiegti kenkėjiškų programų savo įrenginiuose. Ši kenkėjiška priemonė paverčia prietaisą į zombį. Zombių kompiuterių tinklas yra botnetas, o juos naudojantis įsilaužėlis vadinamas botmasteriu - arba kartais botherder.CasPhotography / iStockphoto

„Botnet“ atakos gali būti brangios. Robotas tinklas, užpuolęs svetainę 2016 m., Kainavo daugiau nei 300 000 JAV dolerių. Šios išlaidos daugiausia atsirado dėl papildomos energijos, kurią naudojasi užkrėstų mašinų savininkai. Išpuolyje prieš Githubą 2018 m. Botnetas pareikalavo išpirkti 15 000 JAV dolerių, kad sustabdytų ataką. (Github nesumokėjo. Jų ekspertai užpuolė per kelias minutes, nors tai buvo viena iš didžiausių atakų istorijoje.) 2016 m. Spalio mėn. Jie apėmė „Amazon“, „PayPal“, „Spotify“ ir „Twitter“. Užpuolusios įmonės prarado pinigus, kai klientai negalėjo pirkti daiktų.

„Botnetai yra labai veiksmingi“, sukeldami problemas, sako Westby. Ji vadovauja bendrovei „Global Cyber Risk“. Jis specializuojasi padėti įmonėms apsisaugoti nuo tokių grėsmių kaip botnetai.

Tokie ekspertai kaip „Westby“ teigia, kad botnetai tampa vis didesni, protingesni ir inicijuoja daugiau žalos rūšių. Jie yra viena didžiausių grėsmių saugumui internete ir privatumui. Kompiuterių saugumo ekspertai ir valdžios institucijos žino dešimtys tūkstančių botnetų. Dauguma šių tinklų yra užmigę, o tai reiškia, kad dabar jie nedaro jokios žalos (tačiau jie yra pasirengę tai padaryti).

Bet su viena kompiuterine komanda, botmaster (arba botherder - tarsi panašus į kenkėjišką piemenį) gali pasakyti visiems šiems prietaisams užpuolimui. Pvz., Praėjusį balandį, pavyzdžiui, botnetas, kuriame Japonijoje buvo 50 000 stebėjimo kamerų, pradėjo seriją išpuolių visame pasaulyje.

Kaip kaupti zombių armiją

Botnet atakos pablogės, sako Westby. Iš dalies dėl to, kad botmasteriai suranda būdų, kaip siųsti daugiau duomenų iš atskirų įrenginių. Taip pat dėl daiktų interneto. Šis terminas reiškia idėją, kad bet kokia programėlė gali būti internete. Dažnai sakoma, kad tokie įrenginiai yra „protingi“.

Tačiau sumanūs prietaisai dažnai būna kvaili, kai kalbama apie saugumą. Kaip rezultatas, jie tampa lengva grobiu verbuotojams. Kad sukurtumėte išmaniųjų įrenginių zombių armiją, įsilaužėlis rašo kompiuterinę programą, kuri ieško prisijungusių įrenginių internete. Tada programa bando įsilaužti į šį įrenginį. Jis bando atspėti slaptažodį. Tinkamu slaptažodžiu programa gali įdiegti kenkėjišką programą.

„Ir kol jie gauna kenkėjiškų programų kompiuteryje, jie gali jį naudoti nusikaltimams įvykdyti arba siųsti pranešimus“, - sako Westby.

a photo of a RING smart doorbell device on the outside of a house next to a door

Nebūkite ding dong. „Smart“ prietaisai, tokie kaip ši durų skambutis, gali tapti botneto dalimi. Išmanieji naudotojai pakeičia savo slaptažodžius, kad būtų išvengta to, kas nutinka. RING / Wikimedia Commons

Slaptažodžio spėjimas yra lengviau nei manote. Nauji įrenginiai, tokie kaip „Smart TV“, „Wi-Fi“ maršrutizatoriai ir apsaugos kameros, parduodami su numatytuoju slaptažodžiu. (Dažnai tai lengva, pavyzdžiui, „slaptažodis“.) Pagal 2018 m. Birželio ir liepos mėn. Kompiuterinio žurnalo atliktą tyrimą daugiau nei trečdalis žmonių niekada nekeičia savo slaptažodžių. Ir daugelis žmonių naudoja tą patį slaptažodį visuose savo įrenginiuose, kurie taip pat yra rizikingi. Jei nusikaltėlis, bandantis statyti zombių armiją, bando nulaužti milijoną prietaisų, jie gali sėkmingai užkrėsti daugiau nei 300 000.

Nulaužyti prietaisai gali padaryti armiją dar didesnę. Pavyzdžiui, kenkėjiška programa gali nukreipti įrenginį ieškoti kitiems prietaisams, kad jie galėtų užkrėsti.

Daugelis botnetų tyliai sėdi mėnesius ar metus. Vienas iš didžiausių išpuolių įvyko 2016 m. Spalio mėn. Kaltininkas buvo botnetas „Mirai“. 2014 m. Jo kūrėjai parašė ir pradėjo „Mirai“. Dvejus metus jis sklido iš mašinos į mašiną. Tyrimas parodė, kad Mirai pirmą kartą buvo panaudota Rutgers universiteto, New Jersey, kompiuterinei sistemai atakuoti 2014 ir 2016 metais.

2016 m. Rugsėjo mėn. „Mirai“ kaltininkai paskelbė kompiuterinę programą internete. Dabar kiekvienas, įskaitant bet kokį įsilaužėlį, gali jį atsisiųsti ir naudoti. Todėl daugelis nusikaltėlių dabar „Mirai“ naudojo savo zombių tinklams kurti. 2017 m. Gruodžio mėn. Vyriausybės tyrimas nustatė, kad kaltininkai už Mirą. Kaip paaiškėja, du iš jų pradėjo įmonę, kuri padėjo kitoms įmonėms kovoti su išpuoliais. (Rūšiuoti panašūs į bankų plėšikai, kaip apsaugos darbuotojai.) Nors jie buvo sugauti, jų kūrimas gyvena. „Mirai“ botnetai vis dar kelia problemų.

Išpuolis įvyksta, kai įsilaužėlis, kuris kontroliuoja zombius, siunčia signalą, kad visi prietaisai kažką daro. Užpuolimo prieš „Github“ atveju visi zombiai tuo pačiu metu išsiuntė nepageidaujamus duomenis į svetainę. Šis išpuolis sudužo svetainę. „Westby“ teigia, kad „botnet“ taip pat gali būti naudojama asmeninei informacijai arba kredito kortelės informacijai surinkti. Ši informacija gali būti naudojama pavogti pinigus. Jis taip pat gali būti parduodamas kitiems nusikaltėliams, kad galėtumėte naudotis vėliau.

Bet tai ne viskas, ką gali padaryti botnetai. Dabrowski sako, kad botnetų grėsmė neapsiriboja vien pinigų vagyste ar sukrėtimu. Jo tyrimai parodė, kad jie gali pereiti nuo mašinų ir sukelti realų, fizinį pavojų.

„Tai ne tik pavogia kredito korteles ar įsiveržė į jūsų privatumą“, - sako jis. „Botnetai iš tiesų gali turėti įtakos fiziniam pasauliui“.

Šviečia

Dabrowski dirba „SBA Research“, kibernetinio saugumo įmonėje Vienoje. Jis tyrinėja, kaip susilieja virtualūs ir fiziniai pasauliai. Pavyzdžiui, jis mokėsi privatumo ir saugumo, pvz., Fitneso stebėtojų, dėvimi dalykėliai. Tačiau neseniai jis mokėsi elektros tinklus . Jis yra susirūpinęs, kad jie yra lengvas taikinys botnetams.

Paaiškinkite: Kas yra elektros tinklas?

Elektros tinklas sujungia vietas, kur elektros energija yra sukurta žmonėms, kurie jį naudoja. Ji apima elektrines, laidus ir bokštus. Ir ji veikia kompiuterių programinėje įrangoje. Jei elektros tinklas neprisijungs, žmonės praranda prieigą prie elektros energijos. Tinklas yra gyvybiškai svarbus kasdieniam gyvenimui, ir kaip Dabrowski pažymi, tai yra viena didžiausių žmonių sukurtų struktūrų. Maitinimo tinklai yra tipo kiberphysical Tai reiškia, kad jie sujungia kompiuterines programas ir realaus pasaulio dalis.

Prieš kelerius metus Dabrowski dalyvavo pokalbyje, kuriame kalbėjo, kaip veikia elektros tinklai. Beveik iš karto po to jis pradėjo galvoti apie būdus, kuriuos gali nutraukti elektros tinklas. Bando rasti sistemų trūkumus, - sako jis, yra svarbi darbo saugumo srityje dalis.

„Viskas, ką matote, pradedate stebėtis, kur yra trūkumas? Kaip galiu piktnaudžiauti šiuo dalyku? “- sako jis.

an illustration of connections across a city overlaid on a photo of New York City

Išmanieji prietaisai ir kompiuteriai gali bendrauti ilgais atstumais per internetą, tačiau botnetai gali naudoti internetą, kad nukristų į mašinas ir panaudotų juos nusikaltimams. Botnetai gali sukelti net realią žalą, pvz., Elektros tinklo sabotažą.Melpomenem / iStockphoto

2017 m. Jis nustatė, kaip elektros tinklas gali tapti botnetų auka. Kompiuteriams reikia energijos, kad veiktų. Skirtingoms kompiuterio dalims reikalingi skirtingi energijos kiekiai. Botnetai gali panaudoti ir valdyti tuos energiją žadinančius bruožus. Atskiram įrenginiui tai reiškia tik didesnę energijos sąskaitą neįtikėtinai naudotojui. Bet botnetas, valdantis milijonus mašinų, galėjo suverpti tiek daug energijos, kad ji perkrautų tinklelį, ir tinklas išsijungia.

„Išpuolis iš esmės gali padaryti tinklelį netinkamą naudoti“, - jis nerimauja. Galios praradimas būtų daugiau nei nepatogu. Tai gali būti pavojinga. Nuotekų valymo įrenginiai dažnai prijungiami prie tinklelio, todėl jie gali būti uždaryti. Jei ligoninės praranda galią ir neturi atsarginio šaltinio, pacientai gali būti pavojingi. Dujų siurbliai, kurie naudoja elektros energiją, nustos veikti, kad žmonės negalėtų pridėti degalų į savo transporto priemones.

Pripažindamas, kad elektros tinklai turi trūkumų, svarbu apsaugoti, sako Dabrowski. Tačiau jis taip pat prognozuoja, kad įsilaužėliai visada ras būdą įsilaužti. „Manau, kad neįmanoma sukurti tinklelio, kuris savaime yra atsparus šiai atakai“, - sako jis.

Svarbu numatyti, kaip botnetai gali atakuoti. Jei inžinieriai žino sistemos silpnąsias vietas, jie gali sukurti detektorius, kurie gali skambėti signalui, kai užpuola botnetai.

Kompiuterinės kariuomenės, dirbančios gerai

Botmasters naudoja zombių armijas, kad atliktų užduotį. Paprastai tai yra prieš įstatymą. Tačiau prijungti kompiuteriai taip pat gali būti naudojami gerai. Kartu jų skaičiavimo galia gali būti naudojama atrasti naujus dalykus apie pasaulį.

Dave Anderson yra Kalifornijos universiteto Berkeley kompiuterių mokslininkas. Jis yra pirmojo tipo tyrimas, žinomas kaip savanorių skaičiavimas . Andersonas sukūrė projektus, kuriuose naudotojai leidžia naudoti savo įrenginius didelėms problemoms spręsti. Toks savanoriškas skaičiavimas nėra kenkėjiška programa.

Vienas iš pirmųjų Andersono projektų tebevyksta. Tai vadinama „SETI @ Home“. „SETI“ iš pradžių stovėjo „Ieškoti nežemiškos žvalgybos“. „SETI“ projekte naudojami radijo teleskopų duomenys, skirti ieškoti potencialių signalų iš užsieniečių. Tačiau radijo teleskopai surenka daug duomenų - per daug kompiuterio gali ieškoti.

an aerial photo of the Arecibo Observatory in Puerto Rico

Puerto Riko Arecibo observatorija renka radijo signalus iš kosmoso. Piliečiai mokslininkai gali savanoriškai naudotis savo kompiuteriais, kad padėtų ieškoti duomenų apie nežemiško gyvenimo požymius naudojant SETI @ Home programą. Tokia savanoriška kompiuterija, padedanti išspręsti problemas, skiriasi nuo botnetų, kurie užgrobia kompiuterius neteisėtais tikslais.

Dirbdami kartu, daugybė susijusių kompiuterių gali atlikti darbą. Žmonės, kurie prisiregistruoja prie „SETI @ Home“, leidžia savo kompiuteriams perstumti duomenis ir ieškoti signalų. Tada tie kompiuteriai savo rezultatus per internetą siunčia į centrinį kompiuterį.

Iki šiol „SETI @ Home“ nerado užsieniečių. Bet tai ne dėl bandymo stokos. „SETI @ Home“ naudoja apie 250 000 savanorių kompiuterių galią. Andersonas nori daugiau.

„Norėčiau, kad tai būtų 10 ar 100 kartų daugiau“, - sako jis.

Andersonas sukūrė programinę įrangą, padedančią kitiems mokslininkams atlikti didelius duomenų projektus ne tik užsieniečiams. Tai apima programas, kurios imituoja klimato sąlygas. Jie taip pat apima tyrimus, kaip DNR susitraukia ląstelėje.

Andersonas sako, kad savanorių skaičiavimas padeda studijose, kur vieną didelę užduotį galima suskirstyti į daug mažesnių užduočių. Kartais šiuos didelius uždavinius galėtų atlikti a superkompiuteris. Deja, dauguma mokslininkų neturi superkompiuterio. „Superkompiuteris iš tikrųjų yra greitas tinklas, jungiantis procesorius“, - aiškina Andersonas. Taigi savanorių skaičiavimas sukuria ryšį, kuris veikia kaip superkompiuteris.

Nepaisant to, kad savanorių kompiuteriai kartu su kompiuteriais, tai ne botnetas. Taip yra todėl, kad, skirtingai nuo botnetų, savanorių skaičiavimas priklauso nuo to, ar žmonės renkasi siekti bendro tikslo. Bet Andersonas vis dar nerimauja dėl botnetų. „Mūsų blogiausias košmaras yra tai, kad įsilaužėlis gali perimti serverį ir platinti kenkėjiškas programas“, - sako jis. „Mes turime daugybę funkcijų, kad to užkirstume“.

Geriausias būdas atskiriems vartotojams sustabdyti botnetus yra užkirsti kelią infekcijoms. „Westby“ turi keletą patarimų, kaip tai padaryti. Ji rekomenduoja, kad žmonės nustatytų sudėtingus slaptažodžius ir niekada nesaugotų numatytojo slaptažodžio naujame įrenginyje.

Be to, ji pataria vartotojams būti atsargiems dėl interneto naudojimo. Kai kurios nuorodos, siunčiamos el. Paštu arba internetu, gali sukelti naudotojui atsitiktinę programinę įrangą. Ji sako, kad nespaudžia keistų el. Laiškų nuorodų ar svetainių, kuriose nepasitikite. „Tai, kiek jie spustelės kažką, arba eina į tam tikrą svetainę, kurioje jie neturėtų, jie gali būti užsikrėtę“, - sako ji. Žmonės, kurie įtaria savo kompiuterį, gali surengti užburtas programas, gali naudoti programinę įrangą prieš kenkėjišką programinę įrangą, kad juos rastų ir atsikratytų.

Westby sako, kad studentai turi būti protingi, ką jie daro internete. Ji taip pat mano, kad šiandienos studentai pasieks protingus sprendimus dėl botnetų.

„Vaikai žiūri kitaip nei suaugusieji“, - sako ji. „Jie gali pažvelgti į šviežią problemą ir sugalvoti švaresnį požiūrį.“ „Botnets, įtariama“, yra problema, kurią vaikai galėtų veiksmingai išspręsti.

Maitinimo žodžiai

užsienietis Ne native organizmas. (astronomijoje) Gyvenimas tolimame pasaulyje arba iš jo.

botnet Term roboto tinklas, kompiuterių, užkrėstų ta pačia kenkėjiška kompiuterio programa, grupė. Šie užsikrėtę kompiuteriai dabar gali veikti kaip bendruomenė, galinti pakenkti pagrindinio kompiuterio komandai.

botmaster Terminas kompiuteriui (arba jį valdančiam asmeniui), galintis valdyti kompiuterių tinklą, kurį jis užkrėčia kenkėjišku kompiuterio programa. Ši kenkėjiška programa gali paversti dabar pavergtus kompiuterius į zombius.

ląstelę Mažiausias struktūrinis ir funkcinis organizmo vienetas. Paprastai per mažas, kad matytumėte be akių, jis susideda iš vandeninio skysčio, apsupto membrana arba siena. Priklausomai nuo jų dydžio, gyvūnai yra pagaminti iš bet kur nuo tūkstančių iki trilijonų ląstelių.

klimatas Oro sąlygos, kurios paprastai egzistuoja vienoje vietovėje, apskritai arba ilgą laiką.

kompiuterio programa Instrukcijų rinkinys, kurį kompiuteris naudoja tam tikrai analizei ar skaičiavimui. Šių nurodymų rašymas vadinamas kompiuterių programavimu.

kibernetinis Priedas, susijęs su kompiuteriais arba sistemos tipu, kuriame vyksta kompiuterizuotas arba internetinis ryšys.

DNR (trumpas dezoksiribonukleino rūgšties) Ilga, dvigubos ir spiralės formos molekulė, esanti daugelyje gyvų ląstelių, turinčių genetines instrukcijas. Jis yra pastatytas ant fosforo, deguonies ir anglies atomų pagrindo. Visose gyvenimo sąlygose, nuo augalų ir gyvūnų iki mikrobų, šiose instrukcijose nurodomos ląstelės, kurias reikia pagaminti.

ramybės Neaktyvus iki taško, kur normalios kūno funkcijos yra sustabdytos arba sulėtintos.

elektros energijos Įkrovos srautas, paprastai iš neigiamo krūvio dalelių, vadinamų elektronais, judėjimo.

inžinierius Asmuo, kuris naudoja mokslus problemų sprendimui. Kaip veiksmažodis, inžinierius reiškia sukurti prietaisą, medžiagą ar procesą, kuris išspręstų tam tikrą problemą ar nepatenkintą poreikį.

nulaužti (skaičiuojant) Norėdami gauti nepatvirtintą - dažnai neteisėtą - prieigą prie kompiuterio, paprastai pavogti ar pakeisti duomenis ar failus. Kažkas, kuris tai daro, yra žinomas kaip a įsilaužėlis .

priimančiosios (biologijoje ir medicinoje) organizmas (ar aplinka), kuriame gyvena kitas dalykas. Žmonės gali būti laikinai apsinuodijimo mikrobų ar kitų infekcinių agentų šeimininkai.

užkrėsti Skleisti ligą iš vieno organizmo į kitą. Tai paprastai apima tam tikros ligos sukeltos gemalo įvedimą asmeniui.

intelektas Gebėjimas rinkti ir taikyti žinias ir įgūdžius.

internetas Elektroninių ryšių tinklas. Tai leidžia kompiuteriams bet kurioje pasaulio vietoje susieti kitus tinklus, kad galėtumėte rasti informaciją, atsisiųsti failus ir dalytis duomenimis (įskaitant nuotraukas).

Daiktų internetas Fizinių objektų tinklas, kuriame įrengti elektroniniai prietaisai, kad jie galėtų rinkti ir dalytis informacija. Tai leidžia šiems objektams stebėti ir bendrauti su savo aplinka.

nuorodą Ryšys tarp dviejų žmonių ar dalykų.

kenkėjiškų programų Kompiuterių programos, skirtos sutrikdyti normalų įrenginio veikimą. Jis įkeliamas į kompiuterius be jų savininkų leidimo. Pavyzdžiui, kompiuterių „virusai“ ir šnipinėjimo programos. Kai kurios programos gali sukelti kompiuterio gedimą. Kiti gali leisti šnipams peržiūrėti ir galbūt valdyti kompiuterio naudotojo veiklą internete. Kai kurios kenkėjiškos programos gali net pavogti asmeninę informaciją.

tinklą Susietų žmonių ar dalykų grupė. (v.) Sujungimas su kitais žmonėmis, dirbančiais tam tikroje vietovėje ar panašiu dalyku (pvz., menininkais, verslo lyderiais ar medicinos pagalbos grupėmis), dažnai einant į susirinkimus, kuriuose tokie žmonės būtų tikėtini, ir tada kalbėtis juos. (n. tinklas)

prisijungęs (n.) Internete. (adj.) Terminas, kurį galima rasti internete.

fizinis (adj.) Sąvoka dalykams, kurie egzistuoja realiame pasaulyje, o ne prisiminimuose ar vaizduotėje. Ji taip pat gali būti susijusi su medžiagų savybėmis, kurios atsiranda dėl jų dydžio ir ne cheminės sąveikos (pvz., Kai vienas blokas slams su jėga į kitą).

energetinė sistema (elektros energijoje) Sujungta elektros linijų sistema, kuri transportuoja elektros energiją dideliais atstumais. Šiaurės Amerikoje šis tinklas sujungia elektros gamybos stotis ir vietos bendruomenes daugelyje žemynų.

grobis (n.) Gyvūnų rūšys, kurias valgo kiti. (v.) Užpulti ir valgyti kitas rūšis.

procesorius (skaičiuojant) Taip pat vadinamas centriniu procesoriumi arba procesoriumi, tai yra kompiuterio dalis, atliekanti skaitinius skaičiavimus arba kitų tipų duomenų manipuliavimą. Tai taip pat gali būti programinės įrangos tipas arba programavimas, kuris verčia kitą programą į formą, kurią gali suprasti kompiuteris, kuriame veikia.

radijo Norėdami siųsti ir priimti radijo bangas arba prietaisą, kuris gauna šias transliacijas.

atsparus (n. atsparumas) Gebėti gana greitai atsigauti nuo kliūčių ar sunkių sąlygų. (medžiagose) Kažką sugebėti atsukti atgal arba atkurti savo pradinę formą, sulenkiant ar kitaip sudedant medžiagą.

rizika Tikimybė ar matematinė tikimybė, kad gali įvykti tam tikras blogas dalykas. Pavyzdžiui, radiacijos pavojus kelia vėžio riziką. Arba pati grėsmė arba pavojus. (Pavyzdžiui: Tarp vėžio pavojų, su kuriais susidūrė žmonės, buvo radiacinė ir geriamojo vandens, užteršto arseno .)

robotas Įrenginys, galintis suvokti savo aplinką, apdoroti informaciją ir reaguoti į konkrečius veiksmus. Kai kurie robotai gali veikti be jokio žmogaus įnašo, o kiti - žmogus.

maršrutizatorius Kompiuterių moksle - prietaisas, kuris tvarko keitimąsi skaitmenine informacija tarp skirtingų tinklo taškų.

serverio Terminas kompiuteriui ir ypač programinei įrangai, teikiančiai paslaugas (taigi ir vardų serveriui) kitiems kompiuteriams. Pavyzdžiui, serverio kompiuterio programa yra pasirengusi įvykdyti savo klientų (kitų kompiuterinių programų) užklausas. Pavyzdžiui, žiniatinklio serveris paprašius iškelia tinklalapius ar kitus failus. Interneto naršyklė, kurią naudojate kompiuteryje, norėdami rasti dalykų internete, yra vieno tipo klientas. Jis iškviečia failus iš žiniatinklio serverio.

SETI Nežemiškos žvalgybos paieškos santrumpa, reiškianti gyvenimą kituose pasauliuose.

imituoti Tam tikru būdu apgauti imituojant kažko formą ar funkciją. Pavyzdžiui, imituoti riebalai su mityba gali apgauti burną, kad jis paragavo tikrą riebalą, nes jis turi tą patį jausmą ant liežuvio - be jokių kalorijų. Imituotas prisilietimo jausmas gali apgauti smegenis galvoti, kad pirštu kažkas liečiasi, nors ranka nebegali egzistuoti ir ją pakeitė sintetinė galūnė. (skaičiuojant) Išbandyti ir imituoti kažko sąlygas, funkcijas ar išvaizdą. Kompiuterių programos, kurios tai daro, vadinamos modeliavimu.

išmanusis įrenginys Kai kurie produktai ar įrenginiai, kurie gali siųsti informaciją ir gauti informaciją iš interneto, arba kuriuos galima valdyti internetu, pvz., Naudojant programą išmaniajame telefone.

programinė įranga Matematiniai nurodymai, nukreipiantys kompiuterio aparatūrą, įskaitant jo procesorių, atlikti tam tikras operacijas.

sprendimas Skystis, kuriame viena cheminė medžiaga yra ištirpinta į kitą.

priežiūros Terminas stebėti ar sekti kitų elgesį, paprastai slaptu būdu arba iš atstumo.

apklausa (v.) Užduoti klausimus, kurie atskleidžia daugelio žmonių nuomonių, praktikos (pvz., maitinimo ar miego įpročių), žinių ar įgūdžių duomenis. Mokslininkai pasirenka apklaustų žmonių skaičių ir tipus, tikėdamiesi, kad atsakymai, kuriuos šie asmenys duos, bus reprezentatyvūs kitiems, kurie yra jų amžius, priklauso tai pačiai etninei grupei arba gyvena tame pačiame regione. (n.) Klausimų, kurie bus siūlomi šiems duomenims surinkti, sąrašas.

teleskopas Paprastai šviesos surinkimo prietaisas, dėl kurio tolimieji objektai atrodo arčiau, naudojant lęšius arba išlenktų veidrodžių ir lęšių derinį. Tačiau kai kurie radijo spindulius (energiją iš kitos elektromagnetinio spektro dalies) renka per antenos tinklą.

sausumos Tai daryti su Žemė, ypač jos žemė. Terra yra Lotynų žemė.

„Twitter“ Internetinis socialinis tinklas, leidžiantis vartotojams skelbti pranešimus, kuriuose yra ne daugiau kaip 280 ženklų (iki 2017 m. Lapkričio mėn., Riba buvo tik 140 ženklų).

virtualus skaičiavimas Susietų kompiuterių tinklo apskaičiavimai arba analizės, kurios kartu gali imituoti bent kai kuriuos superkompiuterio veiksmus. Norėdami tai padaryti, asmenys savanoriškai perjungia savo kompiuterių valdymą ne darbo valandomis, kad galėtų dirbti su tam tikra užduotimi.

nuotekos Bet koks vanduo, kuris buvo naudojamas tam tikru tikslu (pvz., Valymas) ir nebėra švarus ar pakankamai saugus naudoti be tam tikro gydymo. Pavyzdžiui, vanduo nusileidžia į virtuvės kriauklę arba vonią arba vandenį, kuris buvo naudojamas gaminant kai kuriuos produktus, pvz., Dažytą audinį.

bevielis internetas Belaidė technologija, jungianti įvairius elektroninius įrenginius (pvz., Mobiliuosius telefonus ir nešiojamus kompiuterius); ji leidžia jiems dalintis tuo pačiu modemu interneto ryšiams naudojant radijo bangas.