HOMELANDS: Gyvenimas Pietų Afrikos sapno krašte, Pieter De Vos nuotraukos

Pieter de Vos „Homelands“ ( Dienos šviesa Birželio 2019 m. Tyrinėja gyvenimą šiuolaikinėje Pietų Afrikoje per Donaldo Bandos, neoficialios gyvenvietės, vadinamos Woodlane Village, gyvenimą, esančią turtingame Moreleta parko, Pretorijos, priemiestyje. Donaldo bendruomenė gyvena turtingų, aukštos klasės prekybos centrų, mega bažnyčių, vienos iš brangiausių Pietų Afrikos golfo dvarų, uždarųjų bendruomenių ir privačios ligoninės šešėliai. Homelands tyrinėja, kaip žmonės patiria namus ir priklauso visuomenei, kuri yra susieta su įtampa tarp socialinės ir ekonominės įtraukties ir atskirties. Kaip sako Donaldas: „Nėra vietos, kaip namuose. Bet jei namuose jau nebe jaučiasi kaip namie, mes prarandame. “

Sąvoka „neformalus atsiskaitymas“ - tai vienas ar daugiau statinių ant žemės, be žemės savininko sutikimo. Žmonės pradėjo užimti laisvą žemę, kuri 2004 m. Taptų žinoma kaip Woodlane Village. Šiandien ją sudaro 846 namų ūkiai, atstovaujantys apie 3000 žmonių iš Zimbabvės, Lesoto, Mozambiko ir Pietų Afrikos provincijų. Dauguma gyventojų yra politiniai ir ekonominiai migrantai. Kaimas simbolizuoja daugelį Pietų Afrikos spaudimų, susijusių su žeme, migracija, būstu, klasių poliarizacija ir ekonominės segregacijos formos įtvirtinimu.

Pieter de Vos

© Pieter de Vos iš knygos „Homelands“ („Daylight“, 2019 m. Birželio mėn.) „Homelands“ vaizduose ir pasakojimuose atsiskleidžia Pieterio pagarba ir empatija Woodlane Village gyventojų gyvenimui ir atsparumui. Donaldą matome per savo siuvimo mašiną, sekmadienio popietės futbolo rungtynes, vakaro evangelijoje dalyvaujančias moteris ir vyrus, akmenimis mesti nuo mega bažnyčios. šukuosena pagal mažo berniuko žvilgsnį, skalbykla ant drabužių linijos, apimanti dvigubą tarpą - visi vaizdai, kuriuose kalbama apie įprastą veiklą, žmonės, norintys padaryti gyvenimą, sukurti vietą ir padaryti namus. Nors serijos centrai aplink Donaldo junginį, Pieterio regėjimo laukas išplito, nes jis buvo supažindintas su Donaldo šeima ir draugais aplinkinėse miesteliuose.

Pieter de Vos

© Pieter de Vos iš knygos „Homelands“ („Daylight“, 2019 m. Birželio mėn.) „Pieter“ bendradarbiavimas su „Donald“ prasidėjo 2012 m., Kai pradėjo tyrinėti namus ir priklausyti „Woodlane Village“. Pradėdamas savo santykius, Donaldas pasitikėjo Pieteriu, kad jis jau seniai norėjo, kad jo istorija būtų pasakyta, bet niekada neturėjo priemonių tai padaryti. Ši knyga yra Pieterio pažadas atlikti savo istoriją. Į knygą susietas asmeninis tekstas, kuris yra sutrumpinta Donaldo istorijos, kurią jis bendravo su Pieter per ilgesnį laiką, versija. Kartu su nuotraukomis ir trimis įžvalgiais esė, Homelandsas pateikia intymų vaizdą į Pietų Afriką, praėjus 25 metams po apartheido, per vieno žmogaus gyvenimą. Pieter rašo: „Donaldo istorija yra šios knygos pergalė.“

Šios knygos išleidimas 2019 m. Pateikiamas laiku, atsižvelgiant į tai, kad Pietų Afrika apsvarstys 25-ąsias perėjimo prie atviros demokratijos metines. Pieterio viltis, kad istorijos Homelanduose prisidės prie pokalbio apie tautos būklę nuo apartheido panaikinimo. Dėl didėjančio atotrūkio tarp turtingųjų ir vargšų šalis susiduria su neaiškia ateitimi. Numatoma, kad 2019 m. Bus skaičiavimo momentas šaliai, ypač nuo to laiko, kai šiais metais planuojama rengti visuotinius rinkimus.

Pieter de Vos

© Pieter de Vos iš knygos „Homelands“ („Daylight“, 2019 m. Birželio mėn.) Leilani Farha, JT specialusis pranešėjas teisės į būstą klausimais , suteikia pasaulinį kontekstą neformalių atsiskaitymų srityje. Savo baigiamojoje dalyje ji rašo:

„Įspūdingos Pieter de Vos nuotraukos parodo, kaip žmonės laikosi savo orumo ir suranda savo išraiškas daugybe būdų: per meną, politinius veiksmus, sportą ir namų tvirtinimą. Homelandas yra šauksmas tiems, kurie gyvena patogiai, vyriausybėms, tiems, kurie turi galią ir įtaką, kad nors neformalių gyvenviečių sąlygos yra nepriimtinos, čia yra kažkas labai ypatingo. “ Savo baigiamojoje esė, Stephan de Beer (Pretorijos universitetas) kalba apie istorinius ir šiuolaikinius uždavinius, susijusius su integracija ir erdviniu teisingumu Pietų Afrikoje. Be savo įtikinamų nuotraukų, Pieter de Vos prisideda prie „Woodlane Village“ esė ir istorijos, kurioje pabrėžiami pagrindiniai įvykiai, lemiantys gyvenvietės sukūrimą.

„Homelands“ patiks tiems, kurie domisi dokumentine fotografija, vietos kūrimu ir žmogaus teisėmis. Knygos naratyviniai komponentai taip pat turėtų pasipriešinti skaitytojams, kurie domisi pasakojimais, kaip žmogiškosios patirties tyrinėjimo būdais, ypač socialinio įtraukimo ir bendruomenės kūrimo klausimais.

Pieter de Vos

© Pieter de Vos iš knygos „Homelands“ („Daylight“, birželio 2019) Pieter de Vos yra apdovanojimų pelnęs dokumentinis fotografas ir užsiėmęs akademinis. Jo nuotraukas rodė tokios žiniasklaidos priemonės kaip „Photo District News“, „Globe and Mail“, „Photo Life Magazine“ ir „CBC Television“. Pieter turi antropologijos daktaro laipsnį ir visuomenės sveikatos magistro laipsnį. Per pastaruosius kelerius metus Pieteris praturtino savo praktiką, naudodamasis dalyvaujamąja fotografija, pasakojimu ir meno metodais, skatinančiais dialogą ir bendradarbiavimą. Daugiau informacijos rasite čia.

Donald Banda gimė Pietų Afrikoje. Jis užaugo Pretorijos rytuose, netoli Woodlane Village. Donaldas turi stendą Woodlane Village ir gyvena bendruomenėje nuo pat įkūrimo. 2017 m. Pabaigoje jis su savo žmona Rože persikėlė į kitą neformalų gyvenvietę prie Mamelodi miestelio. Donaldas yra buvęs Kaimo vykdomojo komiteto pirmininkas.

Pieter de Vos