Skaitmeninės fotografijos patarimai

DIGITAL CAMERAS TODAY siūlo puikią vaizdo kokybę, tiesiogiai konkuruojančią su filmu.

Šios kameros atrodo ir veikia kaip tradicinės kameros su keliomis papildomomis funkcijomis. „Tricky“ fotoaparato dizainas greitai išeina iš rinkos, nes fotografai nori fotografuoti ir nesunkiai naudoti technologijas.

Daugelis dalykų, susijusių su skaitmeniniais fotoaparatais, yra identiški kino kameroms, keletas dalykų yra šiek tiek susilpnėję nuo filmų lūkesčių, o daugybė funkcijų yra unikalios skaitmeninei fotografijai. Kai kurie dideli skirtumai iš tikrųjų gali padėti geriau fotografuoti, nei kada nors su kino kamera.

Jei norite gauti kokybiškų rezultatų iš bet kurios kameros, fotografavimo pagrindai vis dar taikomi neatsižvelgiant į tai, kaip vaizdas nufotografuotas. Trumpas užraktas visada svarbus, jei reikia mažų užrakto greičių ir naudojami dideli teleobjektyvai. Greitas užrakto greitis išlieka pagrindiniu būdu sustabdyti veiksmą, o f-sustojimai toliau veikia lauko gylį. Svarbios scenos dalys vis tiek turi sutelkti dėmesį į jas, o dramatiška šviesa visada padeda sukurti dramatiškas nuotraukas.

„Skaitmeninis“ skaitmeniniame fotoaparate sukėlė patyrusių fotografų nerimą, kad šią naują technologiją bus sunku valdyti. Tačiau apsvarstykite tai: Nė vienas pradedantysis niekada nepriėmė fotoaparato ir žinojo, ką padarė visa kontrolė. Rimtam fotografui f-stotelės ir užrakto greitis tikrai nebuvo instinktyvūs.

Fotoaparatų tipai

Skaitmeniniai fotoaparatai yra įvairių formų - nuo taškinių ir fotografuojamų kišeninių kamerų iki pažangių skaitmeninių SLR. Nėra teisingo ar neteisingo tipo, nors konkretus gali būti geriausias jums ir jūsų fotografijai.

Paprasti skaitmeniniai fotoaparatai gali suteikti nuostabią kokybę, kai jie turi tinkamus objektyvus ir jutiklius. Kadangi jie yra visiškai automatiniai fokusavimo ir ekspozicijos metu, jie tiesiog turi būti nukreipti į objektą ir spustelėti. Jie turi ribotas galimybes valdyti vaizdą, nors net labai nebrangios kameros dažnai valdo baltos spalvos balansą. Kai kurie iš jų yra ypač kompaktiški, lengvai įsitaisantys į marškinėlių kišenę, todėl jie yra idealūs fotoaparatai, kad galėtumėte išlaikyti rankas, todėl nepraleisite puikios nuotraukų.

Pažangios taškų ir šaudymo kameros yra panašios, nes jos dažniausiai priklauso nuo automatinio valdymo; tačiau ši grupė linkusi pridėti specialių funkcijų, kad kameros būtų šiek tiek lankstesnės. Tokios funkcijos apima ekspozicijos kompensavimą, daugiau baltos spalvos balanso valdiklių, ribotus rankinius nustatymus ir kt. Vis dar palyginti nebrangūs, šie fotoaparatai gali būti gera įvadas į skaitmeninį ir puikiai tinka rimtų fotografų šeimoms.

Keičiamas objektyvas, skaitmeninės SLR siūlo visus 35 mm SLR valdiklius, įskaitant objektyvus, kurie suteikia daug židinio nuotolio galimybių. Šios kameros yra tikrai didesnės nei kitos skaitmeninės kameros. Jie apima išsamią ir išsamią fotografijos valdymą, geriausius vaizdo jutiklio ir apdorojimo technologijas, aukštą triukšmo kontrolės lygį ir dar daugiau. LCD ekranas SLR gale gali būti naudojamas tik atvaizdams peržiūrėti, nes jutiklis negali pateikti „gyvų“ vaizdų dėl veidrodžio dizaino.

Šaudykite jį iš pat pradžių

Kaip gauti geriausias nuotraukas iš skaitmeninio fotoaparato, reikia tai padaryti nuo pat pradžių. Tačiau yra idėja, kad nereikia skirti daug pastangų, kai turite kompiuterį „padėti“. Ši idėja kartais pasiekė beveik siurrealistines proporcijas. Prieš porą metų, skaitmeninės fotografijos straipsnis dideliame naujienų žurnale sakė, kad buvo prieinama programinė įranga, kuri automatiškai pakeistų mėgėjų nuotraukas į vaizdus, kurie konkuruotų su geriausiais profesionalais. Ši programinė įranga niekada neegzistavo, taip pat ir todėl, kad gera fotografija visada buvo apie meną ir amatus; apie supratimą apie amatų įrankius ir jų naudojimą; ir apie suvokimą ir gebėjimą užfiksuoti vaizdą, kuris sužino auditorijos dėmesį ir gerai bendrauja.

Nepamirškite, kad skaitmeninė fotografija dar fotografija.

Pagrindai

Dažniausiai pasitaikanti klaida yra fotoaparato drebėjimas. Kai netyčia perkeliate fotoaparatą, kai nuspaudžiate užraktą, rizikuojate, kad vaizdas bus neryškus arba sumažės vaizdo ryškumas. Laikykite jį pastoviai!

Poveikis

Dauguma taškų ir šaudymo kamerų turi paprastą ekspozicijos nepaisymo įrenginį, kuris paprastai leidžia pernelyg ilgai išnaudoti arba nepakankamai pritaikyti nuotrauką. Taigi, jei objektas yra tamsus, eksperimentuokite pernelyg ilgai, kad kompensuotumėte. Jei objektas daugiausia yra šviesus, tada nepakankamas poveikis yra kelias. Pabandykite atlikti bandomąjį vaizdą, pažvelgti į jį fotoaparato užpakalinėje dalyje, patikrinti histogramą ir koreguoti ekspozicijos kompensaciją. Nebijokite fotografuoti keturias ar penkias versijas, nes LCD ekranas ne visada yra tikslus. Blogus paveikslėlius galite ištrinti vėliau.

Sudėtis

Labai pagrindinė kompozicijos taisyklė yra žinoma kaip trečdalių taisyklė, arba tik-tac-toe taisyklė. Įsivaizduokite savo vaizdo ieškiklį ar LCD monitorių, suskirstytą į devynis vienodo dydžio kvadratus, pvz., Tik-tac-toe tinklelį. Sukurkite savo nuotrauką savo objekto viduryje viename iš keturių susikertančių taškų. Tai turėtų padėti jums sukurti daugiau estetinių portretų.

Padidinti

Jūsų taško ir šaudymo kamera greičiausiai turės automatinio fokusavimo objektyvą. Jūs pastebėsite, kad sugebėjimas priartinti objektą yra fantastinis. Gaukite drąsiai. Naudokite priartinimo objektyvą ir suformuokite nuotrauką, kai objektas užpildo jūsų rėmelį. Pirmiausia norėčiau nustebinti, jei negausite daug nuotraukų, kurios yra mažos rėmelyje. Žiūrėdami per vaizdo ieškiklį žiūrėkite visą vaizdo rėmelį ir kiek didelis objektas yra jūsų nuotraukoje, o ne tik į fotografuojančio asmens akis.

Peržiūros taško keitimas

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti fotografuojant, yra jūsų požiūris. Paveikslėlis gali būti įdomesnis, kai jis paimtas iš neįprastų kampų. Nebijokite atsigulti ir pažvelgti į savo temą, ypač dinamišką požiūrį fotografuojant naminius gyvūnus ar vaikus, taip pat mažiau grasinkite jūsų temai. Taip pat galite pabandyti pakilti į aukštesnį požiūrį ir pažvelgti į savo temą. Dar geriau, pabandykite abu ir tada ištrinkite norimą mažiau.

Skaitmeninių vaizdų perkėlimas

Skaitmeniniai fotoaparatai šiandien ateina su tam tikru būdu perkelti nuotraukas į kompiuterį. Tai paprastai apima tam tikrą kabelį, nors kai kurios kameros naudoja infraraudonųjų spindulių ir kitas bevieles technologijas. Tačiau tiesioginis ryšys gali būti geriausias būdas fotografams gauti nuotraukas į kompiuterio standųjį diską. Daugelis žmonių yra patogiau rasti kortelių skaitytuvą.

„Digital Darkroom“ darbo raktai

Daugelis fotografų bandė dirbti su vaizdo apdorojimo programomis, tokiomis kaip „Adobe Photoshop“, ir nustatė, kad visas procesas yra sunkus, bauginantis ir varginantis. Viena iš svarbiausių priežasčių yra tai, kad daugelis knygų ir klasių instrukcijų fotografams netinka: jis gyvena programinėje įrangoje, o ne fotografijoje.

Nuotraukoje „taisyklės“. Tai svarbu prisiminti. Kai programinė įranga yra „atsakinga“, dėmesys skiriamas ne vaizdui; tai yra visų programos funkcijų mokymasis ir įsiminimas. Daugelis fotografų sėdėjo per klases, kurios jiems mokė apie tokius dalykus kaip pasirinkimai ir sluoksniai, kol jie turėjo idėjų, kodėl jie norėtų turėti tokių žinių. Tai buvo tik todėl, kad instruktorius manė, kad šie dalykai yra pagrindiniai „Photoshop“ elementai.

Kaip fotografas, žinote savo nuotraukas ir tai, ko norite, kad jie atliktų. Žinoma, jūs negalite žinoti viską, ką galite padaryti su vaizdu programoje, tačiau tai yra mažiau svarbu nei kodėl fotografavote. Tik jūs galite tai žinoti, o jūsų fotografinis ketinimas padės jums, net per „Photoshop“, pasitikėti pastoviu, plaukiojančiu amatu, kuris nėra apsėstas technologija.

Eksperimentavimas be baimės yra dar viena svarbi skaitmeninės tamsiosios patalpos naudojimo idėja. Dažnai fotografai turėjo sumokėti kainą už eksperimentavimą, ir daugelis jų buvo atsargūs ir su jais prisidėjo prie skaitmeninės tamsiosios patalpos. Nepamirškite, kad kompiuteryje, kuriam negalima atsiimti, yra mažai ką daryti. Leiskite sau eiti ir nebijokite eksperimentuoti.