Ar dramblys kada nors galėtų skristi?

Dramblys negali skristi. Nebent, žinoma, šis dramblys yra Dumbo. Karikatūroje ir naujajame kompiuteriu paremtoje pasakos versijoje kūdikių dramblys gimsta su didžiulėmis ausimis - net ir drambliui. Šios ausys padeda jam skristi ir pakilti į cirką. Bet ar Afrikos dramblys - net ir mažas, pavyzdžiui, Dumbo, kada nors į dangų? Na, mokslas rodo, kad dramblys turėtų būti mažesnis. Daug mažesnis.

Dramblio ausys yra ne tik nenaudingos sklendės, pažymi Caitlin O'Connell-Rodwell. Stanfordo universitete Kalifornijoje ji tiria, kaip eliuojasi bendrauti. Pirma, žinoma, dramblys turi klausytis. „Kai jie klausosi, jie laikosi ausų ir nuskaito“, - sako O'Connell-Rodwell. Didelė ausų skaldymas ir išlenkimas daro formą kaip palydovinė antena. Tai padeda drambliams pasiimti garsus labai ilgais atstumais.

Dramblio ausys yra verta 1000 žodžių. Gana aišku, kad šis dramblys nori, kad žirafa dingo. O'Connell & Rodwell / Elephant Scientist

Ausys taip pat gali siųsti signalus, pažymi O'Connell-Rodwell. „Jūs manote, kad šie milžiniški diskeliai čia sėdi“, - sako ji. „Tačiau [dramblys] turi daug aistringumo savo ausyse, ir jie naudoja tai kaip bendravimo priemonę.“ Skirtingi ausų judesiai ir pozos pasakoja kitiems drambliams (ir mokslininkams) apie dramblio nuotaiką.

Dramblio ausys užima daug nekilnojamojo turto. Tai ypač pasakytina apie Afrikos dramblius, kurių ausys yra daug didesnės nei jų Azijos dramblių giminės. Afrikos dramblio ausys yra maždaug 1,8 m (6 pėdos) nuo viršaus iki apačios (tai yra aukštesnė už vidutinį suaugusio žmogaus aukštį). Dideli floppy priedai yra pilni kraujagyslių. Tai padeda drambliui pasilikti. „Jie gerbia ausis pirmyn ir atgal“, - aiškina O'Connell-Rodwell. Tai „perkelia daugiau kraujo į ir iš ausų ir išsklaido [kūno] šilumą.“

Bet ar jie gali skristi?

Dramblio ausys yra didelės. Ir jie yra raumeningi, todėl dramblys gali juos perkelti. Gyvūnai gali laikyti šias ausis griežtai. Bet ar šios ausys gali turėti dramblių? Jie turi būti dideli. Labai, labai didelis.

Gyvūnai, kurie skrenda - nuo paukščių iki šikšnosparnių - naudoja sparnus arba odos sklendes aerodinaminių plokštelių . Kai paukštis juda per orą, oras, einantis virš sparno viršaus, juda greičiau nei oras, einantis žemiau. „Greičio skirtumas sukelia slėgio pasikeitimą, kuris verčia paukštį“, - aiškina Kevin McGowan. Jis yra ornitologas - kažkas, kuris studijuoja paukščius - Kornelio laboratorijoje Ornitologijoje Ithacoje, N.Y.

Tačiau vėjo greitis gali suteikti tik tiek daug pakilimo. Paprastai McGowan sako, kad didesniam gyvūnui reikės didesnių sparnų. Sparnai turėtų būti ilgesni ir platesni. Tačiau gyvūno kūnas taip pat turėtų daug daugiau apimties. Tai reiškia didelį masės padidėjimą. „Jei padidinsite paukščio dydį vienam vienetui, [sparno plotas didėja] viename kvadratiniame vienete“, - sako jis. „Bet masė pakyla vienu kubu.“

a photo of a female African elephant with calf

Šis kūdikių dramblys atrodo nedidelis, bet neleisk, kad motina dramblys jus kvailėtų. Šis veršelis vis dar sveria ne mažiau kaip 91 kilogramą (200 svarų). Stačios fotografijos, sharpphotography.co.uk/Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Sparno dydis negali didėti pakankamai greitai, kad būtų išlaikytas didesnis kūno dydis. Taigi paukščiai negali būti labai dideli. „Kuo sunkiau [skristi], tuo didesnė“, - aiškina McGowan. Tai, kodėl jis pažymi, kodėl „nematote daug plaukiojančių paukščių, kurie sveria labai daug“. Sunkiausias paukštis, kuris šiuo metu įeina į dangų, pažymi McGowan. Šis šiek tiek kalakutinis paukštis kabo ant Vidurio Azijos lygumų. Vyrai sveria iki 19 kilogramų (44 svarų).

Tačiau lengviau padeda. Siekiant išlaikyti savo kūnus kuo šviesiau, paukščiai išsivystė tuščiaviduriai kaulai. Taip pat tuščiaviduriai yra jų plunksnos. Paukščiai netgi turi lydytų kaulų, todėl jiems nereikia sunkių raumenų, kad jie laikytų sparnus. Dėl to plikasis erelis gali turėti 1,8 m sparnų, bet sveria tik 4,5–6,8 kg (nuo 10 iki 15 svarų).

Dramblys yra daug, daug didesnis nei net didžiausių paukščių. Naujagimio dramblys sveria 91 kg (apie 200 svarų). Jei plikas erelis buvo toks sunkus, jo sparnai turėtų būti 80 metrų (262 pėdų) ilgio. Tai daugiausia Amerikos futbolo lauko ilgio. Ir, žinoma, erelis (arba dramblys) tada turėtų raumenį, kad būtų galima apversti tuos didžiulius sparnus (ar ausis).

Pradėti dramblys

„Dramblys turi daugybę dalykų prieš [skrydį]“, - pažymi McGowan. Žinduoliai yra graviportaliniai - tai reiškia, kad jų kūnas yra pritaikytas prie didelio svorio. Ir kaip ir mes, jų ausų atvartai turi tik kremzles, o ne kaulus. Kremzlė negali būti standi, kaip ir sparno kaulai.

O'Connell-Rodwell sako, kad nepraranda vilties. „Mano originalaus Dumbo įvaizdis yra tas, kad jis drįsdavo, o ne skrido“, - sako ji. „Jis pakils aukštoje palapinės stiebo dalyje ir pakilti.“ Teisingomis sąlygomis evoliucija - procesas, kuris leidžia organizmams prisitaikyti laikui bėgant, gali gauti dramblių. „Skraidančios voverės sukūrė odos atvartą“, leidžiančią jiems slysti. Ką sustabdyti dramblys?

Skraidančiam drambliui reikės mažo kūno ir sparno formos. Tačiau praeityje egzistavo mažesni dramblių panašūs tvariniai. Nuo 40 000 iki 20 000 metų grupė didžiųjų mamutų buvo išsidėsčiusios ant Kalifornijos pakrantės esančių Normandijos salų. Laikui bėgant jie sumažėjo. Iki to laiko, kai gyventojai mirė daugiau nei prieš 10 000 metų, jie buvo tik pusė normalių mamutų dydžio.

Tai gali atsitikti dar kartą, sako O'Connell-Rodwell. Galima įsivaizduoti, kad izoliuotų dramblių populiacija mažėja tūkstančius metų. Norėdami turėti galimybę skrydžio metu, drambliai turėtų susitraukti iki tokio dydžio, kaip vienas iš artimiausių giminaičių - „milžiniškas“ aukso molis. Šis mažas žinduolis gyvena Pietų Afrikoje. Jis yra tik apie 23 cm ilgio arba vieną dvidešimtąją įprastinio dramblio ilgio.

Mažam moliniam drambliui reikės didelės odos sklendės, kaip skraidantis voveris. Arba pakaktų didelių, standžių ausų. Tada naujasis mažas tvarinys turėtų lipti į medžio viršūnę, skleisti savo ausis ir šokinėti.

Tada jis ne tik skristi. Jis pakils.