5 patarimai, kaip mokytis bet kokios naujos priemonės.

Naujo instrumento mokymasis gali būti tikrai tikrai puikus dalykas visiems, kurie žaidžia jau kurį laiką. Tai leis jums grįžti nuo savo pagrindinės priemonės ir sugrįžti į ją atnaujintą ir naują perspektyvą, ir tai dažnai įkvepia naujas kompozicines idėjas, kurių neturėtumėte turėti savo pagrindiniame instrumente. Jei gausite gerą antrąjį instrumentą, galbūt netgi galėsite jį naudoti norėdami gauti daugiau koncertų!

Nors naujų instrumentų mokymasis gali būti daug lengviau, kai jau turite muzikinį pagrindą, tapimas daugialypiu instrumentalistu gali pateikti savo pačių iššūkių rinkinį. Štai keletas dalykų, kuriuos padariau, kurie padėjo man tobulinti kelis skirtingus instrumentus.

1. Pradėkite lėtai ir būkite kantrūs

Kai tik žinome vieno instrumento įgūdžių jausmą, sunku prisiminti, kas buvo kaip pradedantysis. Dažnai, kai pasiimate naują priemonę, kurios neturite, galite būti varginantis, kad negalėsite atlikti savo galvoje išgirstų idėjų, kurias galite lengvai atlikti savo pagrindinėje priemonėje.

Šiame scenarijuje instinktinis atsakas yra išbandyti ir priversti idėjas išspręsti ir stengtis žaisti už ribų, susijusių su nauja priemone. Tai labai pavojingas požiūris; geriausiu atveju, jūs sukursite daug blogų įpročių, o blogiausiu atveju galite sukurti traumų dėl našumo, kurie gali apriboti jūsų sugebėjimą plėtoti savo naują priemonę ir galbūt net sugadinti jūsų pagrindinės priemonės sugebėjimus.

Lėčiau. Jūs vėl esate pradedantysis; patinka! Žaiskite savo svarstykles skausmingai lėtomis tempomis ir pastumkite „Marija turėjo mažą ėriuką“, kol jūsų ausys kraujavosi. Tai bus verta.

2. Naudokite esamas technines žinias

Jei bet kokiu būdu žaidžiate tą pačią šeimą turinčią priemonę ar panašią į jūsų pagrindinę priemonę, tikėtina, kad kai kurie būdai bus perkelti. Šį techninį pagrindą galite naudoti norėdami greičiau kurti naują priemonę.

Akivaizdu, kad jei esate klarneto žaidėjas, kuris stengiasi išmokti būgnus ar bosistą, kuris bando išmokti dygsnius, čia esate laimingas. Pasirinkus naują priemonę, padedančią dvigubai padidinti savo panašumą su jūsų pagrindine priemone, bus pasiekta sparčiausia mokymosi ir netgi potencialių galimybių. Pavyzdžiui, daugelis smuiko žaidėjų dvigubai mandolinui ir (arba) altui, saksų žaidėjai dažnai dvigubina fleitą, būgnininkai mokosi rankų mušamuosius, gitaristai mokosi banjo ar juosmens plieno… sąrašas tęsiasi. Tai techniniai dalykai, kuriuos turėsite sukurti pagal naująją priemonę, taigi jau turėsite pėdsaką, panaudodami kai kuriuos jau turimus įgūdžius.

3. Studijuoti muzikos teoriją

Bet kas ir viskas, ką žinote apie muzikos teoriją, gali ir turėtų būti taikoma bet kokiems instrumentams, kuriuos pasirinkote pasiimti. Jūsų žinios apie teoriją greičiausiai leis jums pasiimti daugybę jūsų instrumento sąvokų, kurios gali suprasti ar išmokti vidutinius pradedantiesius metus.

Kai gausite bendrą idėją apie tai, kaip veikia jūsų nauja priemonė, turėtų būti gana paprastas procesas, naudojant žinias, kurias sužinojote kitoje priemonėje, kad pradėtumėte suprasti pagrindinius svarstykles, akordus ar arpeggios savo naujame instrumente. Kai galėsite pradėti juos suvokti, neturėtų būti pernelyg sunku pradėti išrinkti dainas ar dainų dalis, kurias sužinojote apie kitą instrumentą. Vėlgi, labai svarbu pradėti lėtą, tačiau jūsų kūrimas nauja priemone bus drastiškai paspartintas, jei turėsite muzikos teorijos foną.

Taip pat pastebėsite, kad vykstant šiam procesui taip pat bus sustiprintas jūsų teorijos suvokimas. Kadangi jūs neturite (ar riboto) techninio instrumento pagrindo, pasikliaujate teorinėmis žiniomis, kurias sukūrėte. Tai parodys jums greitai, kur jūsų žinios yra silpnos ir padės jums stiprinti minėtas žinias.

4. Įeikite į grupę

Žaisti su kitais žmonėmis yra vienas iš greičiausių būdų, kaip geriau pasiekti savo instrumentą. Tikriausiai tai supratote, kai tik pradėjote žaisti pirmosiose grupėse. Kai turėsite šiek tiek laiko plėtoti antrinę priemonę, pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, yra pabandyti įsitraukti į grupę.

Tai gali būti šiek tiek nervų, bandant prisijungti prie grupės, kai nesate visiškai išvystę savo naująja priemone, bet jei radote palaikančią žaidėjų grupę, tai smagu. Galbūt netgi galėsite pririšti kai kuriuos savo draugus! Stenkitės organizuoti savaitinį uogienę, kur niekam neleidžiama žaisti savo pagrindinės priemonės! Aš tai padariau praeityje ir tai yra visiškas sprogimas, ir tai padeda visiems tobulinti bet kokias antrines priemones, kuriomis jie dirba.

Arba pabandykite ieškoti kai kurių vietinių muzikos mokyklų jūsų vietovėje. Dažnai, be pamokų, jie pasiūlys „juosta“ tipo veikimo programas, kurias galite įsitraukti. Žinoma, tai nėra nemokama, bet jie jums pasiūlys saugią ir palaikančią aplinką, kurioje galėsite augti ir žaisti su kitais muzikantais.

5. Paimkite pamokas

Tai šiek tiek iš pateikto, bet tai vis dar svarbus priminimas. Pamokų gavimas su geru mokytoju leis jums greičiau ir efektyviau išmokti bet kokią priemonę. Turėdami ką nors, kas jums padės ir parodys, kaip anksti išvengti blogų įpročių, sutaupysite daug nugaros ir iš naujo mokytis. Jei turite draugą, kuris groja instrumentą, kurį bandote išmokti, visada galite paprašyti su juo prekiauti pamokomis; jūsų draugas jums suteiks pamoką apie naująją priemonę mainais už tai, kad suteikėte jam pamoką apie savo pagrindinę priemonę. Yra būdų, kaip tai padaryti - ir taip yra.